

Najczęściej zadawane pytania
Jaka jest cena za stworzenie projektu?
Projekty powstają z myślą o indywidualnych potrzebach klientów, dlatego cena za projekt ogrodu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość działki, zakres prac, oraz Twoje oczekiwania.
Projekt koncepcyjny ogrodu od 3000 zł
Projekt koncepcyjno-wykonawczy ogrodu od 6000 zł
Ile kosztuje założenie ogrodu?
Cena założenia ogrodu jest indywidualna dla każdego ogrodu. Podobnie jak z wykończeniem mieszkania lub budową domu. Zależy od jakości zastosowanych materiałów budowlanych oraz materiału roślinnego. Cena za materiały budowlane premium wiodących marek będzie wysoka. Podobna sytuacja jest z zastosowaniem materiału roślinnego w większych rozmiarach. Dostając roślinę szkółkowaną przez klika lat jej jakość będzie wyższa podobnie jak jej cena. Dodatkowo na cenę ogrodu wpływa poziom skomplikowania prac ziemnych oraz wykończeniowych. Wiąże się to z potrzebą zastosowania odpowiedniego sprzętu oraz ilości poświęconych roboczogodzin na budowę ogrodu.
Co należy przygotować na pierwsze spotkanie?
Na pierwsze spotkanie proszę o przygotowanie mapy działki do celów projektowych z zaznaczonym uzbrojeniem działki oraz informacje np. o rodzaju gleby, o tym co kryje ziemia na działce, czy wcześniej były tam jakieś zabudowania i pod powierzchnią gruntu znajdują się np. stare fundamenty. Jeśli przeglądając Internet lub branżowe magazyny coś Cię zainspirowało lub jest w Twojej estetyce i chciałbyś uzyskać podobny efekt w swoim ogrodzie podziel się tym ze mną.
Jak długo trwa przygotowanie projektu?
Zwykle cały proces projektowy trwa od jednego do dwóch miesięcy. Licząc od pierwszego spotkania do finalnego projektu.
Czy potrzebuję projektu koncepcyjnego?
Projekt koncepcyjny to pierwszy krok do stworzenia wymarzonego ogrodu.
Projekt koncepcyjny pomoże Ci zobaczyć, jak będzie wyglądał Twój ogród po realizacji, uwzględniając rozmieszczenie roślin, małą architekturę, ścieżki i inne elementy. To dobry sposób na uzyskanie spójnej, estetycznej wizji, zanim przystąpisz do prac.
Czy potrzebuję projektu koncepcyjno-wykonawczego?
Projekt koncepcyjno-wykonawczy ogrodu to kompleksowy plan, który obejmuje zarówno ogólną wizję estetyczną (projekt koncepcyjny), jak i szczegółowe wytyczne techniczne niezbędne do realizacji (projekt wykonawczy). Projekt koncepcyjny pomoże Ci zobaczyć, jak ogród będzie wyglądał, a projekt wykonawczy zapewni, że wszystko zostanie wykonane dokładnie według założeń – od doboru roślin, przez oświetlenie, aż po systemy nawadniające.
Skąd wezmę rośliny?
Jeśli chcesz wykonać nasadzenia samodzielnie według mojego projektu nasadzeń, rośliny znajdziesz w okolicznych szkółkach roślin lub centrach ogrodniczych. Jeśli będziesz potrzebował pomocy w wyborze roślin bezpośrednio na szkółce roślin, mogę Ci towarzyszyć i pomóc dokonać wyboru właściwego materiału roślinnego.
Jeśli nasadzenia będzie wykonywała firma wykonawcza lub ogrodnik na pewno mają swoje zaprzyjaźnione szkółki roślin gdzie zaopatrują się w materiał roślinny.
Czy wykonuję ogrody?
Nie wykonuję ogrodów samodzielnie. Zajmuję się tylko projektowaniem i nadzorem autorskim nad wykonaniem ogrodów według projektu. Sam proces projektowy jest bardzo czasochłonny. Dzięki nabytemu doświadczeniu wiem,
że podział obowiązków pomiędzy specjalistów w danej dziedzinie przynosi najlepsze efekty i jest najszybszym procesem tworzenia ogrodu.
Jak wygląda nadzór autorski nad wykonaniem projektu?
Nadzór autorski to spotkanie z wykonawcą całego ogrodu lub jego danego fragmentu i omówienie wszystkich niezbędnych kwestii dotyczących projektu i możliwości jego wykonania. Ilość spotkań z wykonawcą jest kwestią indywidualnie ustalaną dla każdego projektu.
Czy wykonawca poradzi sobie z wykonaniem ogrodu według projektu?
Projekt jaki dostaje wykonawca jest zwymiarowany i przygotowany w skali. Wszystkie elementy ogrodu są opisane. Plan nasadzeń zawiera zaznaczoną i opisaną każdą roślinę lub grupę roślin występującą na projekcie. Przygotowanie projektu poprzedzone jest wnikliwą analizą terenu działki przeznaczonej pod założenie ogrodu. Pozwala to już na etapie wstępnych szkiców przygotować projekt w taki sposób, aby finalnie był on czytelny dla wykonawcy i nie sprawiał problemów przy realizacji projektu.
